fbpx

Реабілітолог

Реабілітолог
(Фізіотерапевт)

 

Програма реабілітації

Для будь-якого пацієнта, який потребує реабілітаційних заходів, складається індивідуальна програма реабілітації. Цей комплекс заходів включає всі необхідні дії і способи, які допоможуть забезпечити повноцінне існування людини, відновити її здоров’я до необхідного рівня. Індивідуальна програма реабілітації обов’язково містить не тільки перелік необхідних заходів, але і їх рекомендовані обсяги і терміни, в які потрібно ці заходи виконувати. Так, наприклад, після перелому реабілітація може включати в себе комплекс вправ лікувальної фізкультури і фізіопроцедур. Однак при більш серйозних травмах, які надовго обмежують рухливість людини або іншим чином різко змінюють звичний ритм життя, програма реабілітації може включати психологічну складову. Так пацієнтам, які перенесли інсульт і втратили деякі можливості (казати або розуміти мову, частина рухових функцій або інші) буває вкрай складно повернутися до активного життя. Вони можуть відчувати себе тягарем для своїх родичів, втратити сенс в продовженні будь-яких дій. Через те, що іноді результат реабілітаційних заходів може бути помітний тільки через тижні (а іноді і місяці), пацієнт перестає бачити сенс в їх продовженні, що тільки погіршує ситуацію. В цьому випадку вкрай важлива не тільки підтримка родичів, а й професійна допомога психолога, який має досвід роботи з такими пацієнтами. Будь-яка індивідуальна програма реабілітації носить не обов’язковий, а рекомендований характер, і ніхто не може заборонити людині повністю відмовитися від призначених реабілітаційних заходів, або виконувати їх тільки частково. Однак відмова слідувати програмі реабілітації негативно впливає на стан здоров’я і суттєво затримує повернення людини до нормального повноцінного життя.

Період реабілітації

Період реабілітації — це той час, який потрібен для проведення реабілітаційних заходів і відновлення життєвих функцій людини в повному обсязі. Цей показник є дуже індивідуальним і залежить не тільки від того, в зв’язку з яким захворюванням (травмою, ситуацією) потрібна реабілітація, а й від особливостей конкретного пацієнта і його організму. Наприклад, деякі люди відновлюють рухові здібності після травми спинного мозку протягом досить короткого періоду часу, тоді як іншим необхідний істотно більший термін. Періоди реабілітації можуть розділятися по тому, в якому саме середовищі проходять реабілітаційні заходи. Якщо протягом деякого часу після операції людині потрібне відновлення в умовах стаціонару, це — стаціонарний період реабілітації. Якщо ж реабілітаційна програма наказує перебування на курорті або в санаторії, цей період буде носити назву санаторно-курортного.

Лікування та реабілітація

Лікування (медикаментозне, фізіотерапевтичне, і т.д.) є невід’ємним компонентом медичної реабілітації, так як завдяки лікуванню відновлюється нормальний стан організму і можливість нормальної життєдіяльності. Реабілітацію з цієї позиції можна визначити, як відновлювальне лікування; дані заходи також спрямовані на те, щоб запобігти ускладненню захворювань. Найбільш популярним методом відновного лікування сьогодні є фізіотерапія, яка демонструє не тільки високу ефективність для багатьох захворювань, але і безпеку для пацієнтів, так як має мінімум побічних ефектів. Перевага фізіотерапії, як компонента відновного лікування також полягає в тому, що деякі її методи здатні підвищити чутливість організму до деяких препаратів, а значить прийом медикаментів можна буде скоротити. Нарешті, фізіотерапевтичні методи надають не тільки відновну, а й профілактичну дію, а також зміцнюють організм у цілому. Відновлювальне лікування актуальне не тільки для реабілітації пацієнтів після хвороб і травм, для інвалідів, але і для здорових людей. І вищезгадана фізіотерапія, і інші компоненти відновного лікування (наприклад, лікувальна фізкультура і загальнозміцнюючі препарати) мають профілактичний ефект проти багатьох захворювань, дозволяючи не тільки зберегти здоров’я організму на триваліший період, але і зробити його міцнішим, позбувшись від дрібних нездужань і підвищивши загальний тонус організму.

Реабілітологи ТОВ «Турбота-Сервіс-Плюс» допомагають відновитися
після травм і захворювань опорно-рухового апарату,
травм і захворювань головного і спинного мозку,
в т. ч. інсульту, розсіяного склерозу,
після тривалого постільного режиму після операції,
хвороби хребта: сколіоз, грижі.
Знімають біль в попереку, шиї, суглобах.
Допомагають спортсменам відновитися після травм, зміцнити м’язи, поліпшити біомеханіку рухів.

Проходять реабілітацію діти з порушеннями рухових функцій і патологіями центральної нервової системи (ЦНС), діти з церебральним паралічем.

«Турбота-Сервіс-Плюс» – перша патронажна компанія області, яка поруч, коли вам потрібна допомога в догляді за близькими.

Цінуйте свій час!

Телефонуйте: (067)522-83-22, (073)522-83-23

turbota.servis.plus@gmail.com

Адреса: м. Черкаси, вул. Надпільна 248А, офіс 112 (перший поверх).